Kuran Okulumuz Açıldı!..
Akabe Vakfı Kuran Okulları’nın ikinci şubesi olan Enes Bin Malik Kuran Okulu, 2012-2013 yılı Eylül ayı itibariyle yeni eğitim yılına başladı ...

Bir yıldır faaliyette olan Kuran Okulumuz, bu yıl itibari ile ikinci sınıfa seçilmiş öğrenciler ile eğitim müfredatını sürdürmektedir. Yatılı hizmet veren okulumuzda, yurt içi ve yurt dışından gelen otuz altı öğrenci eğitim görmektedir.

Geçtiğimiz günlerde tanıtımını programı yapılan ‘Enes bin Malik Kuran Okulu’ birçok vakıf ve Kuran severler tarafından yoğun ilgi gördü.  ‘Kuran Okulları’mıza her türlü maddi ve manevi emek veren Bağcılar müftülüğü üst düzey yetkilileri, Bağcılar Belediye Başkan vekilleri, Bağcılar esnafı ve Kuran Kurs dernekleri de teşrif etti. 11 Ekim Cuma günü saat 10.30’da başlayan tanıtım programına öğrencilerimizin yanı sıra birçok farklı dernek de ilgi gösterdi.

Kuran tilavetiyle başlayan açılış programı, Bağcılar Müftüsü Hasan Hüsnü Sula’nın selamlama konuşması ile devam etti. Kuran’ı okumanın ve hayata geçirmenin önemini vurgulayan Bağcılar müftüsü, bu gibi Kuran hizmetlilerin ve vakıfların sayısını çoğaltacak yiğitler görmek istediğini belirtti. Ardından Prof. Dr. Nihat Bengisu ve Yardımeli Derneği başkanı Sadık Danışman da kısa bir selamlama konuşması yaptı.

Programda son olarak Mustafa İslamoğlu hocamız konuşmasını sundu.’Böyle bir imkânı bizlerin elleriyle yeşerten Allah’a hamd ediyorum’ sözleriyle başlayan İslamoğlu hocamız, Allah’ın emeği zayi etmeyeceğini, yapılan işlerin arkasında salih niyetlerin olduğuna vurgu yaparak, ‘siz tohumu ekin, yeşertecek olan Allah’tır’ mesajı verdi. Kuran’dan bazı ayetlerin kısa tefsirini yaparken, ‘Allah’ın ipine hep birlikte sımsıkı sarılın’ ayetindeki ‘cemian’ kelimesinin üzerinde durarak, tefrikayla birbirine düşen cemaatleri Allah’ın ipine hep birlikte, birbirimize kenetlenmiş şekilde sarılmaya çağırdı. ‘Peygamberin o büyük günde ‘ümmetim bu Kuran’ı terk etti’ diye şikayet edeceği insanlardan olmayalım’ diyerek sözlerine devam eden İslamoğlu hocamız, ‘Kuran Allah’ın insana mektubudur. İçinde ne olduğunu merak etmeden Kuran’ı yüzünden okuyanlardan, yüzüne bakıp içini açmayanlardan olmayalım’ mesajını verirken son sözlerini; ‘Paris’i görmemek, Roma’yı görmemek, Amerika’yı görmemek bir kayıp değildir, fakat Kuran’daki bir ayeti görmeden gitmek yeryüzündeki en büyük kayıptır’ diyerek bitirdi.   

Konuşmaların ardından Bağcılar müftüsü Hasan Hüsnü Sula ve İslamoğlu hocamızın duası eşliğinde ‘Enes bin Malik Kuran Okulu’nun kurdelesi kesilerek açılışı yapıldı. Program okulun gezilmesi ve ikramlıklardan sonra son buldu. 

Yorumlar
Hiç yorum eklenmemiş. Tıkla ! İlk ekleyen sen ol ...
İlgili Başlıklar
 
Hava Durumu
KONYA
Namaz Vakitleri
Bizi Facebook'ta Bulun
          
Akabe Eğitim ve Kültür Vakfı
Tüm hakları saklıdır 2013 ®
Kaynak gösterilmeden ve izinsiz alıntı yapılamaz.

Yazılım : Networkbil.net